Forester my23 Xclusive
Subaru club Romania

Forester my23 Xclusive

Re: Forester my23 Xclusive
« Reply #40 on: July 04, 2024, 21:55:23 PM »
Eu am luat XV-ul anul trecut din Germania si in motor avea 5W30, la revizia facuta la AutoKino au bagat Motul 0W20 si motorul se aude altfel si se simte ca functioneaza altfel, la rece era mult mai galagios cu 5W30.
Ma gandesc ca daca un motor a fost proiectat pentru functionarea cu ulei 0W20 de ce ai baga alt ulei si nu ce recomanda producatorul.
Ma refer strict la vascozitate nu marca, fiecare poate sa aleaga ce marca doreste la ulei.
Forester 2.0 NA MY2018
XV 2.0 Hybrid MY2021

MihaiFlorescu

  • *
  • 13988
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Forester my23 Xclusive
« Reply #41 on: July 04, 2024, 22:10:09 PM »
Pe scurt, pentru ca difera conditiile de utilizare.

Re: Forester my23 Xclusive
« Reply #42 on: July 26, 2024, 16:37:21 PM »
Buna ziua tuturor si bine v-am gasit.
Sunt nou aici si in curand o sa ma alatur posesorilor de Forester(sper cat mai repede)... :) A fost o incantare sa va citesc topicurile si va marturisesc sincer ca a atarnat foarte mult in alegerea/inclinarea balantei catre Forester.Sper sa revin cat mai curand pe aici cu un topic propriu.
Acum,de ce am ales acest topic pt introducere...Am citit ceva despre trapă la inceput de topic,cum ca nu ar fi ce trebuie...Marturisesc sincer ca asta a fost unul dintre motivele alegerii mele deci am ramas putin pe ganduri.Problema nu cred ca a mai fost reluata sau poate nu am citit cu atentie eu(scuze anticipate in acest caz)...
Cam asta ar fi pt moment... :)
Drumuri bune sa aveti si sper sa ne auzim in curand...

Re: Forester my23 Xclusive
« Reply #43 on: July 30, 2024, 19:16:51 PM »
Salut. Eu am modelul cu trapa si o consider foarte faina
Copiilor le place la nebunie, mai ales pe drumuri de munte