Loc de dat cu capul - vol. II
Subaru club Romania

Loc de dat cu capul - vol. II

dan_b

  • 1287
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #2160 on: September 06, 2024, 21:10:39 PM »
Scrie si in manualul masinii despre situatiile care pot genera erori de franare automata nejustificata, deci producatorul e acoperit...
Sistemul este prost si gresit - in primul rand din cauza ca actioneaza violent inclusiv cand soferul este cu piciorul pe frana, ceea ce creeaza alte situatii si mai neasteptate si periculoase.
In fine, probabil este vorba si despre infrastructura din fiecare tara, care contribuie la problemele sistemului. Atunci cand ai marcaje vizibile, iluminat stradal, circulatie civilizata, lipsa gropi, lipsa carute, probabil ca si acest sistem are mai putine provocari.
In tari ca Romania si Australia, poate ar fi bine sa fie dezactivat din fabrica - pachet drumuri salbatice, sa zicem.
« Last Edit: September 06, 2024, 21:12:08 PM by dan_b »
ex Subaru Forester 2009, 2.0 benzina.

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #2161 on: September 19, 2024, 21:20:26 PM »
Salutare. Are cineva pt vanzare amortizoare stock de gc8?
Am nevoie pentru RAR, incerc sa trec inspectia si mi-a spus un inspector RAR ca nu ma trece cu cele pe care le am montate :(

MihaiFlorescu

  • *
  • 13999
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #2162 on: September 20, 2024, 06:54:33 AM »
In ce localitate? Ia legatura cu membrul malakay, pasionat de gc. Poate are cum sa te ajute el.

Re: Loc de dat cu capul - vol. II
« Reply #2163 on: September 20, 2024, 08:34:21 AM »
Mulțumesc de sfat, in Suceava. O sa ii trimit un PM în seara aceasta poate mă rezolvă